Hakkımda

Yemek yapmak çocukluğumdan beri tutkum olmuştur. Benim gibi mutfak aşığı olan sizlerle yeni fikirleri, ilhamları ve hepsi denenmiş tariflerimi paylaşmak üzere buradayım. Türk, İsveç ve dünya mutfaklarına özgün ve ev usulu hazırlanmış tariflerimi ve yeni keşfettiklerimi derleyip topladığım sayfama hoşgeldiniz.

Zehra hakkında

Ben Zehra, emekliyim, 1953 İstanbul doğumluyum, 3 oğlum, 2 gelin kızım ve 5 torunum var.

Yemeğe karşı merakım daha ilkokul çağlarımda başladı. Annemin günü için bütün ikramları ben yapardım ve bundan da büyük bir zevk alırdım. Bu merakım belkide babamın aşçı, annemin güzel ve lezzetli yemekler pişirmesinden dolayı olmuştur. Ve sonunda sevgili eşimi de bu meslekten seçtim. Çalışma hayatımın son 17 yılını okul mutfağında çalışarak geçirdim ve oradan emekli oldum.

Ailem Midilli adasından mübadil olarak Ayvalık’a ve 1942’de evlenip İstanbul’a yerleşmişler. Bende evlendikten sonra Isveç’e yerleştim ve hala oradayım.

İşte bu sebeblerden dolayı mübadil mutfağı, İstanbul mutfağı, Ege mutfağı ve İsveç mutfağı tariflerim çoğunlukta. Tabi ki mutfak merakımdan dolayı sayfamda ülkemin çeşitli yörelerinden ve dünya mutfaklarından da tariflere yer vermekteyim.

Umarım sayfamı beğenir ve takip edersiniz.