Hakkımda

Yemek yapmak çocukluğumdan beri tutkum olmuştur. Benim gibi mutfak aşığı olan sizlerle yeni fikirleri, ilhamları ve hepsi denenmiş tariflerimi paylaşmak üzere buradayım. “AYVALIK YEMEKLERİ ” ve ” DAMAK TADI ” facebook sayfalarında arkadaşlarımın ısrarı ile yöneticilik yapmaktayım. Tariflerimin çoğunu bu sayfalardaki üyelerimizle paylaştım ve paylaşmaktayım. Türk, İsveç ve dünya mutfaklarına özgün ve ev usulu hazırlanmış bu tariflerimi ve yeni keşfettiklerimi derleyip topladığım sayfama hoşgeldiniz.

Zehra hakkında

Ben Zehra, emekliyim, 1953 İstanbul doğumluyum, 3 oğlum, 2 gelin kızım ve 5 torunum var.

Yemeğe karşı merakım daha ilkokul çağlarımda başladı. Annemin günü için bütün ikramları ben yapardım ve bundan da büyük bir zevk alırdım. Bu merakım belkide babamın aşçı, annemin güzel ve lezzetli yemekler pişirmesinden dolayı olmuştur. Ve sonunda sevgili eşimi de bu meslekten seçtim. Çalışma hayatımın son 17 yılını okul mutfağında çalışarak geçirdim ve oradan emekli oldum.

Ailem Midilli adasından mübadil olarak Ayvalık’a ve 1942 senesinde de evlenip İstanbul’a yerleşmişler. Bende evlendikten sonra İsveç’e yerleştim ve hala oradayım.

İşte bu sebeblerden dolayı mübadil mutfağı, İstanbul mutfağı, Ege mutfağı ve İsveç mutfağı tariflerim çoğunlukta. Tabi ki mutfak merakımdan dolayı sayfamda ülkemin çeşitli yörelerinden ve dünya mutfaklarından da tariflere yer vermekteyim.

Boş vakitlerimde ailemle birlikte olmayı çok seviyorum, mevsimine göre ormanda günlük yürüyüşler yapmak, orman meyvelerini ve mantarlarını toplamak en büyük zevkim.

Gezgin, damak tadına düşkün, farklı kültürleri keşfetmeyi, doğayı ve hayvanları seven, sağlıklı, lezzetli yemekler yapmaktan ve paylaşmaktan keyif alan biriyim.

Umarım sayfamı beğenir ve takip edersiniz.